ایمنی

new video تماشای ویدیو
3

نکات ایمنی زلزله

24 دی 1397

1282

کشور ما جزء مناطق زلزله خیز محسوب می گردد که متاسفانه هر چند سال یکبار تعداد زیادی از افراد را بخاطر عدم ایمنی ساختمان ها و عدم آگاهی از موارد ایمنی از دست می دهیم. در این ویدئو نکات ایمنی در مورد نحوه عملکرد در مکان هایی که ممکن است در هنگام وقوع زلزله در آن گرفتار شویم توضیح داده شده است. دیدن این ویدئو را به شما و فرزندانتان اکیدا توصیه می کنیم.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

اسباب بازی ایمن

25 دی 1397

1192

تمام دنیای دوست داشتنی بچه ها در اسباب بازی هایشان جمع می شود و این نکته بسیار لازم است که بدانیم این اسباب بازی ایمن است.این ویدیو سعی دارد تا راه های شناخت اسباب بازی ایمن و تشخیص درست خریدن آن را به شما آموزش دهد.بسیار مهم است که این نکات را یاد بگیریم تا از اتفاق های خطرناکی که می شود از آن پیشگیری کنیم، جلوگیری شود. حتما این نکته را بدانید که نکات بسیار بیشتری در این زمینه ها وجود دارد که می توانید از کاتالوگ های داخل اسباب بازی ها یاد بگیرید، پیشتر با ویدیو امنیت اسباب بازی های کودکان زیر 3 سال به توضیحاتی در این زمینه پرداخته ایم . در ادامه دیدن این ویدیو شما را با این مقوله بیشتر آشنا می کند.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

درهای میله ای محافظ کودک

25 دی 1397

1157

کودکان از موقعی که شروع به حرکت می کنند شروع به ماجراجویی و کنجکاوی می کند و به تمام قسمت های خانه سر می زند. اما این گشت و گذار در خانه در بعضی مواقع برای کودک نوپا بسیار خطرناک است و امکان دارد اتفاقاتی بیفتد که غیر قابل جبران باشد.با بعضی از کارهای ساده و قابل انجام در هر خانه ای می توانید جلوی این اتفاقات را بگیرید و خانه را برای حضور فرزندانتان ایمن کنید .یکی از این موارد استفاده از درهای میله ای محافظ کودک است که جلوی راه پله ها یا درهای ورودی قرار می گیرد. چگونگی استفاده از این درهای میله ای محافظ را در این ویدیو تماشا کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

خطر خفگی کودک

25 دی 1397

1141

نگران کننده ترین زمان برای مادر، لحظه های خطرناک جانی برای کودکان است. مادر در این مواقع دچار شوک می شود و شاید هیچ حرکتی نکند و خودش نیز دچار مشکلی شود که نیاز به کمک داشته باشد. دانستن نشانه های خطر خفگی در نوزادانی که تازه شروع به خوردن غذای جامد می کنند بسیار مهم است. در این ویدیو به توضیح خطر خفگی کودک پرداخته ایم و خطرات و یا موارد عادی را توضیح دادیه ایم.برای آگاهی بیشتر در مورد خطر خفگی در کودکان این ویدیو بسیار مفید است دیدن آنرا به دوستانی که تازه مادر یا پدر شده اند پیشنهاد کنید. چقدر راحت‌تر است که در دوران بارداری یک همپا همیشه درکنار شما باشد تا بتوانید همه سوالات خود را از او بپرسید، شما می‌توانید از سرویس همپای مادر برای رفع این مشکلات استفاده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

نحوه صحیح استفاده از کمربند ایمنی برای کودکان

30 دی 1397

1121

نبستن کمربند ایمنی دلیل اصلی مرگ و جراحت کودکان در هنگام تصادف خودرو است. حدودا 80 درصد از جراحت هایی که در زمان تصادف به کودک ها وارد می شود در ناحیه سر اتفاق می افتد و این میتواند خود منجر به بروز فلج جسمانی ، ضایعات مغزی و مرگ آنها شود. کودکانی که در حین تصادفات جان سالم به در می برند آنهایی هستند که از کمربند ایمنی یا صندلی کودک مناسب استفاده کرده اند. با احتساب نکاتی که به آن اشاره کردیم و اینکه کودکان در هنگام تصادفات نسبت به افراد بزرگسال بیشتر در معرض خطر هستند ، تماشای این ویدیو را از دست ندهید تا با نحوه صحیح استفاده از کمربند ایمنی برای کودکان آشنا شوید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

کمربند ایمنی را جدی بگیرید !

30 دی 1397

1061

بستن کمربند ایمنی یکی از مواردی است که ازاهمیت بالایی برخوردار است . فرهنگ بستن صحیح کمربند ایمنی در ایران ، فقط با سخت گیری های پلیس در دهه های 70 و 80 شمسی محقق شد . اگرچه نبستن کمربند ایمنی جریمه رانندگی دارد اما رعایت نکردن این نکته هرروزه جان بسیاری از انسان ها را می گیرد. می توان با بستن کمربند ایمنی جان خود و سایر افراد حاضر درخودرو را نجات داد . با تماشای این ویدیو نکات جالبی در این زمینه خواهید یافت .

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

نکات ایمنی در مواجهه با آتش سوزی

30 دی 1397

1033

آتش سوزی از حوادثی است که ممکن است به صورت طبیعی یا به دست بشر صورت بگیرد. اما نحوه مواجهه با آن بسیار مهم است. در سالهای گذشته در کشورمان تجربه های ناراحت کننده ای در این زمینه کسب کرده ایم. برای مثال حادثه کشتی سانچی و ساختمان پلاسکو . آماده بودن در شرایط اضطراری و بحرانی می تواند باعث کمتر شدن تلفات و خسارات بشود. در شرایط آتش سوزی در خانه چه اقداماتی باید کرد؟ برای آمادگی و دستپاچه نشدن هنگام وقوع آتش سوزی چه اقداماتی باید کرد؟ این ویدیو را تماشا کنید و با نکات ایمنی در مواجهه با آتش سوزی آشنا شوید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

نکات ایمنی برای کودکان در برابر وسایل برقی

02 بهمن 1397

1100

در این ویدئو نکات ایمنی برای کودکان در برابر وسایل برقی و الکتریکی را می توانید مشاهده نمایید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

کمک های اولیه درموقع خونریزی

06 اسفند 1397

878

در زمان خونریزی معمولا دستپاچه می شویم و اوضاع از کنترل ما خارج می شود این در حالی است که خونریزی یک وضعیت کاملا اضطراری است و باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کنیم . در این ویدئو میبینیم که چطوری باید به کسی که دچار خونریزی شده کمک کنیم.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

راه های آمادگی در برابر زلزله

06 اسفند 1397

895

آمادگی، کلیدی است برای فائق آمدن بر مشکلات و آسیب ندیدن در حوادث . در این ویدیو خواهیم دید که راوی این ماجرا چطور این حوادث را پشت سر گذاشته است .

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .